Čajový svět

Bilý čaj

O bílém čaji

zdroj: www.modra-slatina.cz

Považuje se za ten nejlahodnější a nejpřirozenější čaj vůbec. Je to čaj císařů – protože byl vzácný, mohli jej popíjet jen čínští císaři. Dnes už v oblibě dohání čaj zelený, díky své lahodné chuti a svými blahodárnými účinky na lidský organizmus. Bílé čaje nevynikají barvou ale chutí!

Výroba bílého čaje se velmi jednoduchá, neprochází žádnou fermentací, čím neztrácí své prospěšné látky. Bílý čaj se vyrábí z mladých čajových lístků nebo pupenů, které mají na povrchu bledé jemné chmýří. Díky nim dostal čajové jméno. Lístky se ručně trhají na začátku vegetačního období, ještě před rozvinutím. Pak se napařuj, čím se zabrání oxidaci. Nakonec se lístky vysuší. Musí se chránit před přímým sluncem, aby se zbránilo vytvoření chlorofylu, čím si čaj uchovává koncentraci katechinů, které obsahuje.

Bílý čaj se považuje za skutečnou delikatesu mezi čaji. Má jemnou, lahodnou chuť a je prospěšný lidskému zdraví především vysokým obsahem antioxidantů. Jsou to látky, které pomáhají v boji proti bakteriím, virům, proti stresu, snižují cholesterolu a vysoký krevní tlak. Prospívají srdci, zažívání a kostem. Antioxidanty udržují organizmus v dobré kondici, protože jsou schopné bojovat s volnými radikály.

Bílý čaj současně podporuje činnost ledvin, čím pomáhá vylučovat odpadní látky z těla. Má nejnižší obsah kofeinu.

Poslední komentáře
07.06.2012 22:08:39: At the job browsing on the web! jak wypozycjonowac strone